ספיקל.נט סטארט-אפ המפתח סביבת מציאות מדומה חדשנית כדי לעזור לאנשים עם לקויות דיבור לתרגל בתרחישים אמיתיים בצורה נוחה, מעודדת ומתגמלת.

המעבר מהקליניקה הבטוחה שבה המטופל הצליח לשפר את איכות וכמות הדיבור, חזרה לחיים האמיתיים שבהם המטופל נדרש להתמודד עם סביבה פחות בטוחה ואוהדת, גורם לריגרסיה חמורה ביכולות הדיבור, אשר מוסיפה לו תסכול ואכזבה. מעט מאד מטפלים יוצאים בסוף שלב הטיפול בקליניקה עם המטופלים לתהליך חשיפה הדרגתי של המטופל לאתגרים יום יומיים כמו קניה במכולת או התמצאות במרחב, זה חלק מהפתרון אותו ספיקל מציעה למטפלים ולמטופלים.

הרעיון של ספיקל הינו יצירת מרחבי תרגול במציאות מדומה של סיטואציות מהחיים שבהם המטופל יכול להתנסות ברמות קושי משתנות. הסטודיו היה אחראי על הפיתוח והעיצוב של האפליקציה

העיצוב של הסביבות הוירטואליות כלל התמקדות באינטראקציות בין אישיות של המשתמש וסביבות תירגול של מצבים מציאותיים

האינטראקציות של המשתמש היו מבוססות דיבור, המערכת שפיתחנו ידעה להקשיב לדברים שהמטופל אמר, גם אם זה היה תוך כדי גמגום, לאפשר לו להתקדם בתהליך ולנו להתחיל ללמוד ולבנות דירוג לאיכות הדיבור של המטופל.

פרוייקט הדגל של הסטודיו המשלב אינטגרציה של הנדסה ועיצוב, מגיבוש הקונספט, מחקר מקצועי, יצירת אב טיפוס והוכחת התכנות עד לאפליקציה לביצוע פיילוט עם מטופלים בעלי גמגום ברמות חומרה שונות.