מוזיאון חצר היישוב הישן נמצא בלב ליבו של הרובע היהודי בעיר העתיקה. המוזיאון, בדרכו הייחודית מספר את סיפור הקהילה היהודית שחיה בתוך החומות ועד לימי היציאה מהחומות.

בפרוייקט הנוכחי התמקדנו ביכולת של מציאות רבודה מבוססת מקום לספר סיפור בצורה אחרת, ייחודית וחדשנית ובאמצעות הטכנולוגיה הייחודית הזאת להעיר ולהאיר את המקום בנוכחות חדשה לגמרי. המוזיאון רצה לספר על הביקור של השר משה מונטיפיורי בירושלים, על הדילמות שהרעיון שלו עורר, אז, ברובע שהתמודד עם עוני, רעב ומחלות. (מה שנראה לנו היום כל כך ברור)

מוזיאון חצר הישוב הינו מוזאון מקסים וקטן שהכניסה אליו היא מסע אחורה בזמן, החדרים והחצר ממחישים בצורה נפלא כיצד היו חיים שם פעם, כל מה שנותר לנו זה להוסיף דמויות ולספר את הסיפור. ואין יותר מרגש ממציאות רבודה להוסיף את הנדבך .הזה על העולם המוחשי

בשילוב כוחות עם אורה, אוצרת המוזיאון, כתבנו סיפור  שמבוסס על היומנים של מונטיפיורי ועוזרו, אליעזר הלחמי, התוכן העשיר של מייצגים שקיים בחדרי המוזיאון , ועיצוב מסע משתמש מרתק עבור המבקר,  פיתחנו חוויה יחודית החושפת ומלמדת את המבקר על הדלות, המחלות, והאתגרים של החיים ברובע היהודי שלפני היציאה מהחומות, ביחד עם הדמיה של אורך החיים הקיהלתי והמיוחד, עם המארג האנושי שחי בתוך החמות של העיר העתיקה, וכל זה רק לפני  120 שנים.

לאורך כל המסלול הוספנו משחקים שמתאימים לכל סצנה. המשחקים מעשירים את הידע ומוסיפים עומק חינוכי ולימודי עבור המבקר. לדוגמא בחדר הראשון יצרנו פאזל שהמבקר צריך לסדר את החדר הקטן לשינה של 6 אנשים, בחצר משחקים קרוב לקיר ובחדר בעלי מלאכה צריכים להתאים בעל מלאכה לכלים שלו במשחק הזכרון.